Wpisy otagowane „Radiowo”

 • sobota, 10 sierpnia 2013
  • na śmieciowej górce

   Na granicy Warszawy (od strony Bemowa i Bielan) i miejscowości Klaudyn znajduje się najwyższe w okolicy wzniesienie. Jest ono usypane ze śmieci. Dziś jest nieczynne, przynajmniej oficjalnie. Górkę pierwszy raz zobaczyłem kilka miesięcy temu ze szczytu wieżowca Babka Tower. Wybrałem się tam rowerem, żeby znaleźć dojazd i wjazd na górkę. Dojechać do niej można ulicą Kampinoską od strony północnej lotniska Bemowo lub ulicą Radiową, potem Estrady od strony południowej lotniska i miejscowości Klaudyn.

   Górka ma wysokość około 80 metrów. Leży na terenie zakładu MPO. Oficjalnie nie można tam przebywać, o czym informują znaki. Na szczęście nikt na dole nie pilnuje, ani teren nie jest ogrodzony. Dlatego bez problemu udało mi się wjechać na górę. Po drodze minęła mnie ciężarówka MPO zjeżdżająca z góry, co nasunęło mi myśl, że coś tam się jednak dzieje. Podjazd jest zrobiony z betonowych płyt, a dookoła walają się śmieci tzn. przede wszystkim foliówki, zapach też wciąż się utrzymuje niezbyt przyjemny. Gdy zbliżałem się do szczytu zobaczyłem, że na górze są spychacze i budka ochrony, więc zatrzymałem się poniżej szczytu i zrobiłem kilka zdjęć w stronę lotniska bemowskiego i śródmieścia. Dopiero potem postanowiłem sprawdzić co dzieje się na górze. Tam od razu dojrzał mnie ochroniarz, a na pytanie czy mogę porobić zdjęcia, miło, ale stanowczo odpowiedział, że nie. Nie pozwolił mi nawet zrobić zdjęć panoramy Warszawy, więc dobrze, że zrobił to wcześniej;) Opowiedział mi za to trochę o swojej pracy. Za 24-godzinną zmianę dostaje około 100zł, co daje 4zł za godzinę pracy! Zatem "na rękę" za 250 h pilnowania górki śmieciowej w miesiącu może dostać około 1000zł...

   Przy okazji mojej wyprawy okazało się, że górka jest czynna, ale nie udało mi się ustalić, czy wciąż zwożą tu śmieci (tego nie widziałem osobiście), czy tylko gruz w celu przygotowania terenu górki pod stok narciarskim. Czytałem o tym w Życiu Warszawy w artykule sprzed 2 lat.

   Autor zdjęć: Piotr Kała, www.piotrkala.pl

   Taka ciężarówka jest dowodem, że wysypisko nie jest opuszczone

   Lotnisko Bemowo i panorama warszawskiego City w góry

   Znak zabraniający wstępu

   startujący samolot z pobliskiego lotniska Bemowa

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   oklahomaland11
   Czas publikacji:
   sobota, 10 sierpnia 2013 16:07

Kalendarz

Luty 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny